tel. 74 833 95 10

W niedzielę 12 listopada 2017 r. odbył się II Turniej warcabowy o Złoty Pion im. Jerzego Edmunda Jankowskiego organizowany przez Klub Złote Piony oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Bielawie. Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Bielawy - Piotr Łyżwa.

Do rozgrywek przystąpiło łącznie 55 zawodników z całej Polski, podzielonych na 4 grupy - dzieci do lat 8, juniorzy do lat 10 i 13 oraz najbardziej emocjonująca kategoria OPEN. Zawody miały bardzo wysoki i wyrównany poziom, a o miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała punktacja dodatkowa  z minimalnymi różnicami między zawodnikami.

Główną nagrodę wygrał Bartosz Gronowski z Gniezna, drugie miejsce wywalczył pochodzący z Ukrainy Egor Bobkov, a trzecie Filip Kurczewski z Lipna. Najwyżej sklasyfikowanym bielawianinem był Stanisław Urbanek, który uplasował na 4 miejscu, przegrywając minimalnie miejsce na podium. Warte zauważenia jest również 7 miejsce Kamila Swobody. W kategoriach juniorskich bielawianie zajęli miejsca na podium w następujących kategoriach - do lat 8 dziewczęta - 3 miejsce Ania Bednarska, w kategorii do lat 10 dziewczęta - 3 miejsce dla Pauliny Pawlaczek oraz 2 miejsce dla Patryka Moroza w kategorii chłopców do lat 10. Miejsca tuż za podium w swoich kategoriach uzyskały Amelia Bajk oraz Emil Sopiarz. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz gościom za liczny udział w tym wydarzeniu. Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Wyniki dostępne na stronie: zlotepiony.pl 

Kalendarz Imprez

Polecamy