tel. 74 833 95 10

Stok narciarski umiejscowiony jest prawie w centrum Bielawy na malowniczym zboczu góry parkowej. Stok wyposażony jest w talerzykowy wyciąg narciarski "Krasnal".
Wyciąg mierzy 200 metrów długości i w ciągu godziny przewozi 200 osób. Doskonale nadaje się dla osób początkujących, ale także tych dobrze czujących się na nartach.
Wzdłuż wyciągu przy różnicy poziomów 40 metrów została poprowadzona łatwa 200 metrowa trasa.
Dzięki swojemu usytuowaniu wyciąg doskonale nadaje się na rodzinne wypady, także na popołudniowe spędzenie wolnego czasu po pracy. Stok jest w pełni oświetlony, dzięki czemu umożliwiona jest jazda po zmroku.Wieża widokowa na górze parkowej powstała w czerwcu 1925 roku i była pierwszą stalową konstrukcje tego typu w powiecie (wcześniej istniały tam dwie drewniane wieże). Jej fundatorem było EGV Langenbielau, któremu przewodniczył wówczas Wolfgang Dierig. Konstrukcji nadano jego imię nazywając ją Wieża Wolfganga Wieża o metalowej konstrukcji, mierzy 9 m wysokości. Na dwóch poziomach umieszczono platformy widokowe. 

W 1974 r. przeprowadzono remont wieży oraz uporzątkowano terem wokół. Remontu podjęli się pracownicy działu głównego mechanika Bielawskich zakładów włókienniczych “Bielbaw” w ramach tzw. "czynu społecznego". 

Z wieży można podziwiać panoramę Bielawy i okolic, a przy dobrej pogodzie dostrzec miejscowości oddalone nawet o 30 km.
 


Góra Parkowa poza walorami turystyczno przyrodniczymi posiada też duże walory edukacyjne. Ścieżka edukacyjna na Górze Parkowej składa się z 20 przystanków i tablic edukacyjnych. Spacerując od przystanku do przystanku podziwiać można wiele gatunków roślin i zwierząt.

Na przejście całej trasy ścieżki dydaktycznej trzeba przeznaczyć od 1,5 do 2,5 godzin.

Przystanki ścieżki edukacyjnej "Na Górze Parkowej"

1. Tablica informacyjna (ul. Westerplatte)
2. Drzewa Naszych Lasów - iglaste
3. Rola lasu
4. Drzewa Naszych lasów - liściaste
5. Stare drzewo - mały ekosystem
6. Kamieniołom - białe skały
7. Nietoperze
8. Rośliny runa leśnego
9. Budowa pionowa lasu
10. Ochrona gatunkowa roślin
11. Gatunki biocenotyczne
12. Wieża widokowa
13. Martwe drewno
14. Zachowanie się w lesie
15. Fazy rozwojowe drzewostanu
16. Ptaki Naszych Lasów
17. Świerk pospolity
18. Zwierzęta Naszych Lasów
19. Ochrona przeciwpożarowa lasów
20. Natura 2000

Będąc na szczycie Góry Parkowej koniecznie wejdźcie na wieżę widokową, z której można podziwiać panoramę Bielawy i okolic, a przy dobrej pogodzie można dostrzec miejscowości oddalone nawet o 30 km.